skip navigation

Sunday Skill Development

Sunday- Hitting w/ TJ Condon (Front Cages)

Name: Time Slot: 8:00-8:45 am
1. Brayden Fell 15u Stevenson High School
2. Tadgh Burke 15u Lake Forest High School
3. Mason Primack 15u Glenbrook North High School
4. Matt Wieser 15u Buffalo Grove High School

Sunday- Hitting w/ Ray Borucki (Front Cages)

Name: Time Slot: 8:00-8:45 am
1. Alex Johnson 15u Libertyville High School
2. Tyler Engel 15u Warren Township High School
3. Alex Kirages 17u Lake Forest High School
4. Nathan Malin 17u Glenbrook North High School
5. Lucas Ganan 16u Mundelein High School

Sunday- Infielders w/ Milver Reyes (Infield Area)

Name: Time Slot: 8:00-8:45 am
1. Michael Pasquesi 15u Highland Park High School
2. CJ Weik 17u Mundelein High School
3. Asher Malin 15u Glenbrook North High School
4. Joey Frankel 16u Stevenson High School
5. Miles Speketer 15u Lake Forest High School
6. Ramsen Marano 15u Mundelein High School

Sunday- Defense/Throwing w/ Ed Tolzien (Pitching Lanes)

Name: Time Slot: 8:00-8:45 am
1. Keller Westman 15u Highland Park High School
2. Jack Willis 15u Carmel Catholic High School
3. Xander Gillchrist 15u Lakes Community High School
4. Luke Weber 15u Highland Park High School
5. Jack Carey 15u Libertyville High School

Sunday- Hitting w/ TJ Condon (Front Cages)

Name: Time Slot: 9:00-9:45 am
1. Justin Benes 16u Libertyville High School
2. Danny Greenberg 16u Highland Park High School
3. Evan Fortier 16u North Shore Country Day School
4. Casey Pieper 16u Highland Park High School
5. Jack Carey 15u Libertyville High School

Sunday- Hitting w/ Ray Borucki (Front Cages)

Name: Time Slot: 9:00-9:45 am
1. Andrew Neumann 16u Libertyville High School
2. Evan Nowicki 16u Libertyville High School
3. Joey Frankel 16u Stevenson High School

Sunday- Catchers w/ Milver Reyes (Infield Area)

Name: Time Slot: 9:00-9:45 am
1. Hayden Koonce 15u Libertyville High School
2. Jackson Koenigsknecht 16u Mundelein High School
3. Ben Fromm 15u Glenbrook North High School
4. Sam Pak 15u Stevenson High School

Sunday- Defense/Throwing w/ Ed Tolzien (Pitching Lanes)

Name: Time Slot: 9:00-9:45 am
1. Ramsen Marano 15u Mundelein High School
2. Matt Wieser 15u Buffalo Grove High School
3. Lucas Ganan 16u Mundelein High School
4. Austin Whipple 16u Mundelein High School
5. Jaiden Villalobos 16u Libertyville High School

Sunday- Hitting w/ Aaron Kasting (Back Cages)

Name: Time Slot: 10:00-10:45 am
1. Will Schart 16u Vernon Hills High School
2. Joseph Marshall 16u Deerfield High School
3. Jackson Goldberg 16u Libertyville High School
4. Caleb Burgess 16u Indian Trail High School

Sunday- Hitting w/ Ray Borucki (Front Cages)

Name: Time Slot: 10:00-10:45 am
1. Leon Swiatkowski 16u Carmel Catholic High School
2. Ben McDonald 16u Libertyville High School
3. Christian Jackson 16u Warren Township High School
4. Joe Richardson 16u Stevenson High School

Sunday- Catchers w/ Milver Reyes (Infield Area)

Name: Time Slot: 10:00-10:45 am
1. Caleb Burgess 16u Indian Trail High School
2. Luca Morelli 16u Stevenson High School
3. Bradley Bleiman 16u Deerfield High School
4. Nick Raju 16u Glenbrook North High School

Sunday- Defense/Throwing w/ Kenny Blanchard (Pitching Lanes)

Name: Time Slot: 10:00-10:45 am
1. Charlie Hahn 16u New Trier High School
2. Alex Welder 16u Warren Township High School
3. Gavin Picklin 16u Deerfield High School
4. Brady Marzella 16u Lake Forest High School
5. Carson Kaye 16u Stevenson High School
6. Ian Burke 16u Libertyville High School

Sunday- Hitting w/ Ray Borucki (Front Cages)

Name: Time Slot: 11:00-11:45 am
1. Jonathan Ciullo 17u Libertyville High School
2. Justin Orloff 17u Deerfield High School
3. Charlie Schau 17u Maine South High School
4. Ian Burke 16u Libertyville High School

Sunday- Hitting w/ Aaron Kasting (Back Cages)

Name: Time Slot: 11:00-11:45 am
1. Maxwell Bury 17u Lake Forest High School
2. Joey Wizceb 17u Vernon Hills High School
3. Leo Anderson 17u Lake Forest High School
4. Jack Glasgow 17u Libertyville High School

Sunday- Catchers w/ Milver Reyes (Infield Area)

Name: Time Slot: 11:00-11:45 am
1. Gabriel Lopez 17u Waukegan High School
2. Matt Johnson 16u Libertyville High School
3. Gavin Bennett 18u Libertyville High School

Sunday- Defense/Throwing w/ Kenny Blanchard (Pitching Lanes)

Name: Time Slot: 11:00-11:45 am
1. Nick Heiser 17u Vernon Hills High School
2. Alex Nieves 17u Vernon Hills High School
3. Jeremy Walton 17u Warren Township High School
4. Gabe Lynch 17u Carmel Catholic High School
5. Max Lens 17u Highland Park High School

Sunday- Hitting w/ Ray Borucki (Front Cages)

Name: Time Slot: 12:00-12:45 pm
1. Anthony Font 16u Warren Township High School
2. Evan Hvostik 17u Lake Forest High School
3. Andrew Sellers 17u Libertyville High School
4. Jack Glasgow 17u Libertyville High School

Sunday- Hitting w/ Steve Yeater (Front Cages)

Name: Time Slot: 12:00-12:45 pm
1. Michael Kelly 17u Libertyville High School
2. Bryan Park 17u Stevenson High School
3. Cade Nowik 17u Lake Forest High School
4. Max Lens 17u Highland Park High School

Sunday- Catchers w/ Milver Reyes (Infield Area)

Name: Time Slot: 12:00-12:45 pm
1. Dylan Holmes 17u Libertyville High School
2. Gabe Spitz 17u Highland Park High School
3. Tristan Kerr 17u Lake Forest High School
4. Jake Jacoby 17u Buffalo Grove High School

Sunday- Defense/Throwing w/ Aaron Kasting (Pitching Lanes)

Name: Time Slot: 12:00-12:45 pm
1. Connor Dickson 17u Libertyville High School
2. Mason Stormoen 17u Deerfield High School
3. Xander Switzer 17u Stevenson High School
4. Charlie Leonardi 17u Lake Forest High School
5. Leo Anderson 17u Lake Forest High School

Sunday- Defense/Throwing w/ Steve Yeater (Pitching Lanes)

Name: Time Slot: 1:00-1:45 pm
1. Jack Johnson 16u Libertyville High School
2. Sam Johnson 16u Libertyville High School
3. Owen Lacy 16u Deerfield High School
4. Christopher Bennett 16u Libertyville High School
5. Drew Williams 16u Libertyville High School
6. Ryan Thrawl 17u Libertyville High School